Resultat är publicerade efter Uppsala Survival Run 2023!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Startlista Uppsala Survival Run 2023
 
Elit
Tid Startnummer Namn Team Startgrupp
10:00 1 Tom Woollard Team Urban Sky Elite-1
10:00 2 Bart de Jonge Buddy2sur Elite-1
10:00 3 Robert Deuning Buddy2sur Elite-1
10:00 4 Daniel Larsen Fredrikshofs Fri-IF Elite-1
10:00 5 Jenny Andersson Garage Race FIN Elite-1
         
10:05 6 Daniel Gustafsson KFUM Uppsala Survival IF Elite-2
10:05 7 Rutger Schutten KFUM Uppsala Survival IF Elite-2
10:05 8 Anja Schutten D ́ran Neede Elite-2
10:05 9 Jochem Schutten Vollenhove Elite-2
10:05 10 Karen Willemsma Vollenhove Elite-2
         
10:10 11 Markus Eriksson IF Linköping OCR Elite-3
10:10 12 Erik Shumkov IF Linköping OCR Elite-3
10:10 13 Stella Livsdotter KFUM Uppsala Survival IF Elite-3
10:10 14 Lovisa Wannberg KFUM Uppsala Survival IF Elite-3
10:10 15 Kalle Kjellander KFUM Uppsala Survival IF Elite-3
         
10:15 16 Andreas Marshall IF Team Kroppslabbet Elite-4
10:15 17 Daniel Lindqvist KFUM Uppsala Survival IF Elite-4
10:15 18 Ylva Geber KFUM Uppsala Survival IF Elite-4
10:15 19 Jelmer Oudenaller SSV Grootebroek Elite-4
10:15 20 Joeri Oudenaller SSV Grootebroek Elite-4
         
10:20 21 Henk Stavorinus SV Pauwenburg Elite-5
10:20 22 Han Verhallen SV Pauwenburg Elite-5
10:20 23 Joanie van der Veeken SV Pauwenburg Elite-5
10:20 24 Mareen Hennen SV Pauwenburg Elite-5
10:20 25 Ronnie Bakker SV Pauwenburg Elite-5
         
10:25 26 André Dikland SV Pauwenburg Elite-6
10:25 27 Wieb Hoogsteen SV Pauwenburg Elite-6
10:25 28 Renzo Wouda SV Pauwenburg Elite-6
10:25 29 Thimon Schipper SV Pauwenburg Elite-6
10:25 30 Oliver Erlandsson KFUM Uppsala Survival IF Elite-6
         
10:30 31 Simon Lännevall The Six Legged Warriors Elite-7
10:30 32 Sean Wennerland The Six Legged Warriors Elite-7
10:30 33 Torgny Lundberg NA Elite-7
10:30 34 Huib van der Veur SV Pauwenburg Elite-7
10:30 35 Thijs Vlam NA Elite-7
         
10:35 36 Thijs Velthuis NA Elite-8
10:35 37 Edwin Krijgsman NA Elite-8
10:35 38 Bjorn Mekkelholt NA Elite-8
10:35 39 Dirk Veltman NA Elite-8
10:35 40 Jakob Sandin NA Elite-8
         
10:40 41 Stefan van Gestel NA Elite-9
10:40 42 Richard Liljestam NA Elite-9
10:40 43 Pia Kind EFI OCR Elite-9
10:40 44 Nils Lundberg KFUM Uppsala Survival IF Elite-9
11 km
Tid Startnummer Namn Team Startgrupp
10:45 45 Ludvig Toresäter Enköping OCR 11 km motion-1
10:45 46 Robert Huldén NA 11 km motion-1
10:45 47 Kamera Man NA 11 km motion-1
10:45 48 Juan Maluenda Eskilstuna FI 11 km motion-1
10:45 49 Fredrik Severin FEAR - Fuck Everything And Run 11 km motion-1
10:45 50 David Salomonsson Idrottsföreningen Enköping OCR 11 km motion-1
10:45 51 André Witt Idrottsföreningen Enköping OCR 11 km motion-1
10:45 52 Albin Alvers JAS 11 km motion-1
10:45 53 Oskar Berg KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-1
10:45 54 Klara Hussénius KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-1
         
10:50 55 Daniel Tooke KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 56 Marcus Herelius Andersson KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 57 Sára Morell KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 58 Karl in de Betou KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 59 Heta Rautiainen KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 60 Peter Olsson KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 61 Ted Larsson KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 62 Daniel Söderberg KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 63 Roger Nykom KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
10:50 64 Anders Larsson KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-2
         
10:55 65 Simon Bylund Kul! 11 km motion-3
10:55 66 Jonatan Berg Kul! 11 km motion-3
10:55 67 Angelica Rask Panikträna survival 11 km motion-3
10:55 68 Jakob Andersson Panikträna survival 11 km motion-3
10:55 69 Marcus Östling Panikträna survival 11 km motion-3
10:55 70 Zebastian Olofsson Sjövikingar 11 km motion-3
10:55 71 Carl Henriksson Sjövikingar 11 km motion-3
10:55 72 Saga Hjertén Sjövikingar 11 km motion-3
10:55 73 Kim Lindqvist Sjövikingar 11 km motion-3
10:55 74 Ophelia Larsson Sjövikingar 11 km motion-3
         
11:00 75 Oscar Cedwall Slitna Medelålderns 11 km motion-4
11:00 76 Joel Jemander Slitna Medelålderns 11 km motion-4
11:00 77 Nils Swerkström Slitna Medelålderns 11 km motion-4
11:00 78 Jesper Engelmark Sports Club OCR 11 km motion-4
11:00 79 Jukka Suihko Sports Club OCR 11 km motion-4
11:00 80 Xavier Dreux Stockholm OCR Club 11 km motion-4
11:00 81 Dominic Hoben Stockholm OCR Club 11 km motion-4
11:00 82 Christian Häggström Stockholm OCR Club 11 km motion-4
11:00 83 Annika Eklöf Team Team 11 km motion-4
11:00 84 Maria Tehler Team Team 11 km motion-4
         
11:05 85 Janak Thakker LeChill 11 km motion-5
11:05 86 Fredrik Tenggren Tenggrenbrorsorna 11 km motion-5
11:05 87 Gustav Tenggren Tenggrenbrorsorna 11 km motion-5
11:05 88 Helena Wakander Toughwomen 11 km motion-5
11:05 89 Fredrik Andersson Tuesday Tigers 11 km motion-5
11:05 90 Izabel Eriksson Tuesday Tigers 11 km motion-5
11:05 91 Malte Rook Tuesday Tigers 11 km motion-5
11:05 92 Alex Lilic Tuesday Tigers 11 km motion-5
11:05 93 Elton Cehlin Tuesday Tigers 11 km motion-5
11:05 94 Folke Remén Tuesday Tigers 11 km motion-5
         
11:10 95 Stefan Johansson Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 96 Märta Berg Jöesaar  Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 97 Josef Thelander Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 98 Robert Sjödahl Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 99 Nils Sjödahl Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 100 Viktor Dahlén Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 101 Martin Svärd Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 102 Daniel Siltberg Tuesday Tigers 11 km motion-6
11:10 103 Demy van Bremen W.B 11 km motion-6
11:10 104 Jasper Remmers W.B 11 km motion-6
         
11:15 105 Tobias Kristiansson Östhammar OCR 11 km motion-7
11:15 106 Emil Isberg NA 11 km motion-7
11:15 107 Jenny Backlund KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-7
11:15 108 Johan Österlund KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-7
11:15 109 Marcelo Montenegro NA 11 km motion-7
11:15 110 Lena Kovaleff NA 11 km motion-7
11:15 111 Erik Westerlund NA 11 km motion-7
11:15 112 Erik Lindberg KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-7
11:15 113 Tony Lindberg NA 11 km motion-7
11:15 114 Dersim Orfali KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-7
         
11:20 115 Pontus Gustavsson NA 11 km motion-8
11:20 116 Eduardo Reynolds KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-8
11:20 117 Martin Axelsson NA 11 km motion-8
11:20 118 Micael Andersson NA 11 km motion-8
11:20 119 Henrik Norrby NA 11 km motion-8
11:20 120 Harold van Raaij NA 11 km motion-8
11:20 121 Samuel Erdtman NA 11 km motion-8
11:20 122 Tomas Kronvall KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-8
11:20 123 Joakim Jaeger NA 11 km motion-8
11:20 124 Fredrick Li NA 11 km motion-8
         
11:25 125 Hanna Fälting NA 11 km motion-9
11:25 126 Arunas Vaisvila NA 11 km motion-9
11:25 127 Roald Bloemendal NA 11 km motion-9
11:25 128 Moa Larsson Umara Sports Club 11 km motion-9
11:25 129 Maria Lindqvist KFUM Uppsala Survival IF 11 km motion-9
11:25 130 Lisa Lind Sports Club OCR 11 km motion-9
6 km
Tid Startnummer Namn Team Startgrupp
11:35 131 Cladam Englund Actionvargen 6 km-1
11:35 132 Varg Englund Actionvargen 6 km-1
11:35 133 Sofia Kanders Actionvargen 6 km-1
11:35 134 Lisa Fridell Actionvargen 6 km-1
11:35 135 Viktoria Eriksson Actionvargen 6 km-1
11:35 136 William Knowles Big Mac & Co 6 km-1
11:35 137 Anna Carlbaum Big Mac & Co 6 km-1
11:35 138 Joakim Gradin C-RAD 6 km-1
11:35 139 David Dahlgren C-RAD 6 km-1
11:35 140 Louise Augustsson C-RAD 6 km-1
         
11:40 141 Klas af Geijerstam Datatyper 6 km-2
11:40 142 Jakub Jagiello Datatyper 6 km-2
11:40 143 Gabriela Paun Footlock Queens 6 km-2
11:40 144 Alva Eklund Första gången gillt 6 km-2
11:40 145 Hannah Mårtensson Första gången gillt 6 km-2
11:40 146 Carl Jungwallius Första gången gillt 6 km-2
11:40 147 Agnes Mårtensson Första gången gillt 6 km-2
11:40 148 Felix Fridholm Första gången gillt 6 km-2
11:40 149 Alfred Lidstrom Första gången gillt 6 km-2
11:40 150 Laura Trespioli Idrottsföreningen Enköping OCR 6 km-2
         
11:45 151 Jesper Rosdal INC 6 km-3
11:45 152 Sofie Alvers JAS 6 km-3
11:45 153 Jonas Olsson JAS 6 km-3
11:45 154 Alexander Westlund KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 155 Vendela Wikström KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 156 Kenneth Wikström KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 157 Johan Snider KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 158 Ricarda Clasen KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 159 China Friberg KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
11:45 160 Morris Danielsson KFUM Uppsala Survival IF 6 km-3
         
11:50 161 Ida Ljungman KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 162 Oscar Lagnelöv KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 163 Alexis Gombert KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 164 Stina Wannberg KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 165 Lovis Lagebro KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 166 Sofie Altgård KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 167 Hanna Skogsberg KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 168 Emil Lundberg KFUM Uppsala Survival IF 6 km-4
11:50 169 Erik Sundell Melkedell 6 km-4
11:50 170 Viktor Melker Melkedell 6 km-4
         
11:55 171 Victoria Catalán Omegapoint IF 6 km-5
11:55 172 Oskar Dahl Omegapoint IF 6 km-5
11:55 173 Anton Sandberg Omegapoint IF 6 km-5
11:55 174 Melina Martin RocknRopeRunners 6 km-5
11:55 175 Daniel Malnes RocknRopeRunners 6 km-5
11:55 176 Franziska Pezzei RocknRopeRunners 6 km-5
11:55 177 Daniel Ekström Ärla Sportklubb 6 km-5
11:55 178 Arjan Schutten D ́ran Neede 6 km-5
11:55 179 Johan Wannberg NA 6 km-5
11:55 180 Harry Bril NA 6 km-5
         
12:00 181 Mette Bril NA 6 km-6
12:00 182 Josefin Wallen  KFUM Uppsala Survival IF 6 km-6
12:00 183 Linn Larsson NA 6 km-6
12:00 184 Josefine Zade NA 6 km-6
12:00 185 Maria Eklund KFUM Uppsala Survival IF 6 km-6
12:00 186 Lars Olsson KFUM Uppsala Survival IF 6 km-6
12:00 187 Rasmus Vakander NA 6 km-6
12:00 188 Joel Ågren NA 6 km-6
12:00 189 Maria Nybond NA 6 km-6
12:00 190 Swapnil Kamdar NA 6 km-6
         
12:05 191 Lianne van Katwijk NA 6 km-7
12:05 192 Madeleine Åkerlund NA 6 km-7
12:05 193 Jenny Malmqvist NA 6 km-7
12:05 194 Hendrie Olthof NA 6 km-7
12:05 195 Stephan Bornebroek NA 6 km-7
12:05 196 Erwin van Ritbergen NA 6 km-7
12:05 197 Lars de Jong NA 6 km-7
12:05 198 Martijn van der Hoeven NA 6 km-7
12:05 199 Anne Remmers NA 6 km-7
12:05 200 Kim Remmers NA 6 km-7
         
12:10 201 Katie Stuart NA 6 km-8
12:10 202 Hugo Liljekvarn KFUM Uppsala Survival IF 6 km-8
12:10 203 Sebastian Angeling NA 6 km-8
12:10 204 Vilma Gelotte NA 6 km-8
 
Sponsorer Uppsala Survival Run
Sociala medier: