Startlistor Uppsala Survival Run

Här kan du se vilken tid du startar samt vilket ditt startnummer är som du också kommer få printat på din unika tävlings t-shirt. Observera att ordningen är satt efter hur du i tid anmälde dig till loppet – tiderna är alltså inte baserade på tidigare meriter och erfarenheter. Vi kan tyvärr inte göra ändringar i starttiderna.

Tips: För att hitta dig själv i listan snabbare kan du använda din webbläsares hitta-funktion genom att trycka ctrl+f (windows) eller cmd+f (Mac) och skriv ditt namn i sökrutan så markeras det tydligt i listan.

Startlista 11 km

Tid Namn Startnr. Klubb Klass
10:00 Emelie Bladin 1 KFUM Uppsala Survival IF K
10:00 Janne Ronkainen 2 MIT tough team M
10:00 Jim Westman 3 Team Ultimate OCR M
10:00 Tom Adlerteg 4 KFUM Uppsala Survival IF M
10:00 Ronnie Wantia 5 Team De Haka’s M
         
10:05 Jochem Schutten 6   M
10:05 Anja Schutten 7   K
10:05 Simon Bylund 8 KFUM Uppsala Survival IF M
10:05 Bill Kurtson 9 Lynx Multisport Team M
10:05 Johan Nyberg 10 KFUM Uppsala Survival IF M
         
10:10 Tom Sterner 11 Lynx Multisport Team M
10:10 Robena Grijsen 12 T Kluppie K
10:10 Marty Reurink 13 T Kluppie M
10:10 Henri Koster 14 T Kluppie M
10:10 Pontus Gustavsson 15 Lynx Multisport Team M
         
10:15 Erik Sandblom 16 KFUM Uppsala Survival IF M
10:15 Per Tjäder 17 KFUM Uppsala Survival IF M
10:15 Paul Dijkstra 18 Team De Haka’s M
10:15 Joakim Carlsson 19 KFUM Uppsala Survival IF M
10:15 Arnold Timmer 20 Team De Haka’s M
         
10:20 Niklas Silfverberg 21 Team Somalia M
10:20 Kilian Habringer 22 Team OCR Norway M
10:20 Louise 23 Lynx Multiport Team K
10:20 Johan Ingemarsson 24 Lynx Multisport Team M
10:20 Rickard Hellstrand 25 Lynx Multisport Team M
         
10:25 Niclas Greppi 26   M
10:25 Robert Bergström 27   M
10:25 Hans-Olov Vesterlund 28   M
10:25 Mikaela Lee 29   K
10:25 Lisa Joulin 30   K
         
10:30 Fredrik Rosqvist 31 KFUM Uppsala Survival IF M
10:30 Rudy Reinders 32 Team De Haka’s M
10:30 Frank Morsink 33 Team De Haka’s M
10:30 Johanna Dermer 34 MIT Tough Team K
10:30 Pablo Garrido 35   M
         
10:35 Robert Högberg 36   M
10:35 Hannah O”Brien 37   K
10:35 Philip Svanfeldt 38   M
10:35 Paul Svanfeldt 39   M
10:35 Herbert ter Meer 40 Team De Haka’s M
         
10:40 Viktor Lindholm 41   M
10:40 Anastasija Isidorova 42 KFUM Uppsala Survival IF K
10:40 Michel Giling 43   M
10:40 Alexander Eldebrink 44   M
10:40 Folke Remén 45   M
         
10:45 René Boltink 46 Team De Haka’s M
10:45 Ernils Larsson 47 KFUM Uppsala Survival IF M
10:45 Marco Rohof 48 Team De Haka’s M
10:45 Rasmus Nilsson 49   M
10:45 Tomas Bovinder 50 OCR Westervik M
         
10:50 Miriam Centerwall 51   K
10:50 Anna Olsson Bredin 52   K
10:50 Fabian Johansson Charles 53 Lynx Multisport Team M
10:50 Sebastian Angeling 54 KFUM Uppsala Survival IF M
10:50 Henrik Sundell 55 Lynx Multisport Team M
         
10:55 Anders Hansander 56 KFUM Uppsala Survival IF M
10:55 Anders Åkerblom 57 KFUM Uppsala Survival IF M
10:55 Magnus Larsson 58 Heffaklumparna M
10:55 Mattias Andersson 59 Heffaklumparna M
10:55 Christian Plass 60   M
         
11:00 Simeon Nedkov 61   M
11:00 Rony Nedkov 62   M
11:00 Elin Johansson 63 Lynx Multisport Team / OCRTEAM Swedemount K
11:00 Toni Larsson 64 Team Extremfabriken M
11:00 Fredrik Bergfeldt 65   M
         

Startlista 6 km

Tid Namn Startnr. Klubb Klass
11:30 Sandra Norrman 75 KFUM Uppsala Survival IF K
11:30 Elin Eriksson 76 Uppsala K
11:30 Jessica Gylling 77 KFUM Uppsala Survival IF K
11:30 Malin Höglund 78 MIT Tough Team K
11:30 Andre Menting 79 Team De Haka’s M
         
11:35 Jennifer Petersson 80   K
11:35 Sofia Bauer 81   K
11:35 Linda Colm 82   K
11:35 Gerben Lammersen 83 Team De Haka’s M
11:35 Marco Lammersen 84 Team De Haka’s M
         
11:40 Linn Söderström 85 KFUM Uppsala Survival IF K
11:40 Oscar Danckwardt-Lillieström 86 KFUM Uppsala Survival IF M
11:40 Pierre Hamberg 87 KFUM Uppsala Survival IF M
11:40 Gert-Jan te Wieske 88 Team De Haka’s M
11:40 Karin van Gogh 89 T Kluppie K
         
11:45 Parvane Ottilia Sjöberg 90   K
11:45 Ulrica Sievert 91   K
11:45 Fredrik Grape 92   M
11:45 Linda Nyström 93 KFUM Uppsala Survival IF K
11:45 Ingemar Hermansson 94 KFUM Uppsala Survival IF M
         
11:50 Christoffer Holmkvist 95   M
11:50 Thomas Ridderby 96   M
11:50 Jenna Susman 97 Team Celsius K
11:50 Nadja Blomkvist 98 Team Celsius K
11:50 Claudia Karlsson 99 Team Celsius K
         
11:55 Mattias Almkvist 100   M
11:55 Rasmus Vistisen 101   M
11:55 Madelene Baard 102 Team ObstacleTraining K
11:55 Alexander Djuric 103   M
11:55 Christopher Clewehielm 104 Lynx MST M
         
12:00 Martin Stålberg 105 KFUM Uppsala Survival IF M
12:00 Marko Uusitalo 106 Wolf Pack M
12:00 Carl-Johan Strandberg 107 Wolf Pack M
12:00 Thomas Modner 108 Wolf Pack M
12:00 Linus Thomson 109   M
         
12:05 Andrei Alexsson 110 KFUM Uppsala Survival IF M
12:05 Sara Bolin 111   K
12:05 Sophia Zgraggen 112   K
12:05 Jade Hagen 113   K
12:05 Nicklas Rosenquist 114   M
         
12:10 115  –
12:10 Andreas Gylling 116 Eksjö garnisons IF M
12:10 117  –
12:10 Malin Erkas 118   K
12:10 Oscar Schalin 119   M
         
12:15 Magnus Vihage 120 Team Nordic Trail Uppsala M
12:15 Billy hammerschmidt 121   M
12:15 Alexander Friman 122 MIT Tough Team M
12:15 Cajsa Fröberg 123   K
12:15 Lukas Brodin 124   M
12:15 Juan 125 Team Extremfabriken M