Resultatlistor Uppsala Survival Run 2016

För att snabbare hitta ditt resultat kan du använda din webbläsares inbyggda sökfunktion. Tryck ctrl+f (windows) eller cmd+f (mac) och skriv ditt namn så markeras det i listan.

Resultat Herrar, 11 km

Placering Namn Springtid Missat Korrigerad tid Startnr.
1 Ronnie Wantia 01:05:52   01:05:52 5
2 Kilian Habringer 01:06:30   01:06:30 22
3 Fredrik Bergfeldt 01:08:02   01:08:02 65
4 Paul Dijkstra 01:14:58   01:14:58 18
5 Per Tjäder 01:15:20   01:15:20 17
6 Rudy Reinders 01:16:47   01:16:47 32
7 Tom Adlerteg 01:17:47   01:17:47 4
8 Erik Sandblom 01:18:09   01:18:09 16
9 Sebastian Angeling 01:19:29   01:19:29 54
10 Anders Åkerblom 01:19:44   01:19:44 57
11 Jochem Schutten 01:21:23   01:21:23 6
12 Tom Sterner 01:23:58   01:23:58 11
13 Ernils Larsson 01:23:59   01:23:59 47
14 Frank Morsink 01:25:21   01:25:21 33
15 Joakim Carlsson 01:25:33   01:25:33 19
16 Rasmus Nilsson 01:26:33   01:26:33 49
17 Marco Rohof 01:27:17   01:27:17 48
18 René Boltink 01:28:35   01:28:35 46
19 Michel Giling 01:28:42   01:28:42 43
20 Toni Larsson 01:29:01   01:29:01 64
21 Fredrik Rosqvist 01:29:53   01:29:53 31
22 Paul Svanfeldt 01:30:38   01:30:38 39
23 Johan Ingemarsson 01:30:56   01:30:56 24
24 Henrik Sundell 01:31:16   01:31:16 55
25 Anders Hansander 01:31:36   01:31:36 56
26 Rickard Hellstrand 01:32:48   01:32:48 9
27 Mattias Andersson 01:34:01   01:34:01 59
28 Johan Nyberg 01:34:32   01:34:32 10
29 Jim Westman 01:35:09   01:35:09 3
30 Arnold Timmer 01:35:35   01:35:35 20
31 Simon Bylund 01:37:21   01:37:21 8
32 Herbert ter Meer 01:38:41   01:38:41 40
33 Niclas Greppi 01:38:51   01:38:51 26
34 Magnus Larsson 01:44:21   01:44:21 58
35 Folke Remén 01:50:41   01:50:41 45
36 Alexander Eldebrink 01:51:44   01:51:44 44
37 Rony Nedkov 01:53:14   01:53:14 62
38 Robert Bergström 01:59:06   01:59:06 27
39 Marty Reurink 02:00:23   02:00:23 13
40 Philip Svanfeldt 02:08:27   02:08:27 38
41 Oskar Holmberg 02:13:07   02:13:07 25
42 Hans-Olov Vesterlund 02:29:13   02:29:13 28
43 Bill Kurtsson 02:44:46   02:44:46 51
44 Fabian Johansson Charles 03:26:15   03:26:15 53
45 Simeon Nedkov 01:53:14 1 03:53:14 61
46 Robert Högberg 02:12:03 1 04:12:03 36
47 Henri Koster 02:53:56 3 08:53:56 14
48 Christian Plass 02:39:13 4 10:39:13 60
49 Viktor Lindholm DNF   DNF 41

Resultat Damer, 11 km

Placering Namn Springtid Missat Korrigerad tid Startnr.
1 Hannah O”Brien 01:22:23   01:22:23 37
2 Emelie Bladin 01:29:51   01:29:51 1
3 Johanna Dermer 01:30:08   01:30:08 34
4 Elin Johansson 01:32:35   01:32:35 63
5 Anna Olsson Bredin 01:33:03   01:33:03 52
6 Anna-Lee Markstedt O’Dwyer 01:37:29   01:37:29 7
7 Anastasija Isidorova 01:56:12   01:56:12 42
8 Robena Grijsen 02:00:21   02:00:21 12
9 Lisa Joulin 02:28:29   02:28:29 30
10 Miriam Centerwall 02:35:02   02:35:02 50
11 Mikaela Lee 02:58:05   02:58:05 29
12 Louise 01:12:39 DSQ DSQ 23

Resultat Herrar, 6 km

Placering Namn Springtid Missat Korrigerad tid Startnr.
1 Andreas Gylling 00:48:32   00:48:32 116
2 Martin Pilgren 00:49:32   00:49:32 117
3 Magnus Vihagen 00:52:07   00:52:07 120
4 Oscar Danckwardt-Lillieström 00:52:36   00:52:36 86
5 Alexander Friman 00:54:50   00:54:50 122
6 Martin Stålberg 00:59:58   00:59:58 105
7 Linus Thomson 01:00:41   01:00:41 109
8 Lukas Brodin 01:02:31   01:02:31 124
9 Ingemar Hermansson 01:04:29   01:04:29 94
10 Pierre Hamberg 01:04:46   01:04:46 87
11 Juan 01:05:15   01:05:15 125
12 Erik Sandflower 01:07:01   01:07:01 115
13 Thomas Ridderby 01:08:36   01:08:36 96
14 Marco Lammersen 01:15:12   01:15:12 84
15 Gert-Jan te Wieske 01:16:06   01:16:06 88
16 Mattias Almkvist 01:22:32   01:22:32 100
17 Jon Sjöberg 01:28:23   01:28:23 90
18 Andrei Alexsson 01:31:51   01:31:51 110
19 Billy Hammerschmidt 01:34:48   01:34:48 121
20 Carl-Johan Strandberg 01:38:37   01:38:37 107
21 Nicklas Rosenquist 01:44:42   01:44:42 114
22 Andre Menting 01:15:08 1 03:15:08 83
23 Rasmus Vistisen 01:22:41 1 03:22:41 101
24 Marko Uusitalo 02:00:55 2 06:00:55 106

Resultat Damer, 6 km

Placering Namn Springtid Missat Korrigerad tid Startnr.
1 Linda Colm 01:01:45   01:01:45 82
2 Linda Nyström 01:04:41   01:04:41 93
3 Elin Eriksson 01:06:13   01:06:13 76
4 Linn Söderström 01:07:05   01:07:05 85
5 Jessica Gylling 01:10:18   01:10:18 77
6 Malin Höglund 01:13:21   01:13:21 78
7 Malin Erkas 01:13:28   01:13:28 118
8 Madelene Baard 01:19:10   01:19:10 102
10 Ulrica Sievert 01:35:46   01:35:46 91
11 Sandra Norrman 01:42:56   01:42:56 75
12 Jade Hagen 01:45:41   01:45:41 113
13 Sofia Bauer 02:04:59   02:04:59 81
14 Karin van Gogh 02:11:39   02:11:39 89
15 Cajsa Fröberg 01:14:56 2 05:14:56 123
16 Jennifer Petersson 01:21:03 3 07:21:03 80
17 Sara Bolin 01:58:37 5 11:58:37 111
18 Sophia Zgraggen 02:08:37 7 16:08:37 112